| eelena1797 a întrebat:

Ce carti ati citit si v-au placut?
Vreau si actuale

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Portretul lui Dorian Gray, Zenobia, Învierea, Exuvii, Jurnalul unei fete greu de mulțumit (Jeni Acterian), Flori pentru Algernon, Jar (Rebreanu), Metamorfoza, Eseu despre orbire etc. Astea mi-au venit acum în minte laughing De obicei enumeram cu totul alte cărți, asta pentru că mi-au plăcut mai multe.

| Scherimuvi a răspuns:

Si? Cum se numeste?

| Legend123 a răspuns:

Draga mea, trebuie sa intelegi ca nimeni nu mai citeste de drag in ziua de azi. dar pentru ca ai pus aceasta intrebare o sa spun ca mi-a placut cel mai mult the lord of the rings si harry potter

| Kitt3 a răspuns (pentru Legend123):

Tind sa te contrazic, cunosc cateva persoane care citesc de placere, si aici pot intra si eu.

| Scherimuvi a răspuns (pentru Legend123):

Draga mea, afla de la mine ca sunt oameni care inca citesc din dorinta de a domina cu mintea, nu cu muschii sau banii. Ce ti-a placut? Filmele! Go f*ck yourself si nu manca rahat in numele tuturor.

| lizucalisuca a răspuns:

Foarte multa lume citeste cu drag, doar un incult ignorant ar putea afirma altceva! Top trei cele mai bune carti dupa parerea mea: Dumnezeul lucrurilor marunte; Ratacirile fetei nesabuite; Dragoste in vremea holerei. Pont: weekendul asta Nemira are reducere 50% la carti http://bit.ly/1OAXQin iar daca nu vrei nemira, Libris ofera livrare gratuita la orice carte si au reduceri super mari: http://bit.ly/1IPyvQx

| eelena1797 explică:

De fapt stiu lume care citeste de drag. fete mai mult.
si dupa chef si mie imi place. Depinde de stare

| Altusername a răspuns:

Dan Brown - INFERNO
Capra cu 3 Iezi
Punguta cu 2 Lei
Degetica
Jack si vrejul de fasole
.

| Kitt3 a răspuns:

1 Cronicile Wardstone
2 Inferno
3 ingeri si demoni
4 fortareata digitala
5 conspiratia
6 simbolul pierdut
7codul lui Da Vinci
8 regii blesremati
9 roata timpului

| Ary_Ariana_1997_E2KH a răspuns:

1.Seria "Fetele Gallagher"-Ally Carter;
2.Seria "Insemnarile unei pustoaice"-Rachel Renee Russell;
3."Casa de chihlimbar"-Kelly Moore, Tucker Reed, Larkin Reed;
4."Mincinosii"-E. Lockhart;
5."De 19 ori Katherine"-John Green;
6."Sub aceeasi stea"-John Green;
7."Cei 100"-Kass Morgan;
8."Miracolul"-Nicholas Sparks;
9."Intalnire cu viata"-Cecelia Ahern;
10."Prima iubire"-James Patterson, Emily Raymond.