| Talmacel_Alexia_1999 a întrebat:

Ce carti cu vampiri îmi recomandati?
Am 11 ani

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seriile Casa noptii, Academia vampirilor, Cronicile vampirilor (primul volum, interviu cu un vampir, e putin cam filosofic si s-ar putea sa nu o intelegi, dar restul sunt ok) sau seria Hush-hush (cu ingeri).

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Cartea de romana, Cartea de istorie, cred ca si la geografie gasesti cativa...

| CatelusaCuParulCret a răspuns (pentru cristimihailov):

Din cauza oamenilor ca tine copii din ziua de azi nu pot citi nimic in plus. Ai vreo problema cu dorinta ei de a citi ceva in afara scolii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru cristimihailov):

Nu am inteles raspunsul tau.

| Radu284 a răspuns:

Daca vrei ceva mai 'dark', de la un tip care a si luat premiul Nobel la literatura, citeste Imparatul Mustelor (Lord of the flies). Daca stii engleza, citeste-o in original, daca nu, e OK si in romana.

E usor de citit, si o sa iti schimbe un pic viziunea despre oameni.

P.S. Oops, nu am vazut ca voiai despre vampiri. Cartea asta nu are nicio legatura cu vampirii, dar e o carte buna de citit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The Vampire Diaries

| c0ntsimplu a răspuns:

CASA Noptii toate volumelewinking
E senzationala cartea happy

| Calin_Alexandru_1992 a răspuns:

Vampirații.
Nu mai țin minte autorul.
Poveste reușită sf