| Annkkutssa13 a întrebat:

In vacanta asta de vara nu prea am citit, asa ca in vacanta de iarna sunt pregatita sa citesc cate carti pot. Voi ce imi recomandati? Va rog, fara Ion Creanga, Fratii Grimm, vreau ceva care sa captiveze! happy
Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| annabountii99 a răspuns:

Academia Printeselor, Insemnarile unei pustoaice 1 si 2, Jurnalul unui pusti 1, 2, 3, 4 si 5, Cossete, Moara cu noroc, O tabara de cosmar..si cred ca ajung. FUNDA?

4 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Poti incerca urmatoarele carti:
"Pe aripile vantului"-Margaret Mitchell
"Insula pierduta"-Margaret Mitchell
"Lorelei"-Ionel teodoreanu
"La Medeleni"-Ionel Teodoreanu
"Panza de paianjen"-Cella serghi
"David Copperfield"-Charles Dickens
"La rascruce de vanturi"-Emilly Bronte
"Jane Eyre"-Charlotte Bronte
"Qvo vadis"-Henryk Sienckiewicz
"Elevul Dima dintr-a saptea"-Mihail Drumes
"Coliba unchiului Tom"-Harriet Beecher Stowe
Lectura placuta orice ai alege, mult succes la scoala si o vacanta de iarna minunata iti doresc!

| VivianneMnt a răspuns:

Pe aripile Vantului
La rascruce de Vanturi
Mandrie si Prejudecata
Ps: te iubesc
Anna Karenina
Vampirii Sudului
Floare de zapada si evantaiul secret
Bel Ami
Multumesc pentru amintiri
Pantalonii calatori

| adrianc2012 a răspuns:

Buna,
poti sa incerci carti scrise de Paulo Coelho - Alchimistul, Zahir sau Legendele Olimpului, Miturile Egiptului Antic, Divina Comedie, Tezeu si firul Ariadnei lista este foarte lunga depinde ce te atrage

| absurd a răspuns (pentru adrianc2012):

Mrita citite cartile lu Coelho, si daca da, de ce?, si in ce stil scrie?happy