| GoldandSilver a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc? Ceva impresionant gen contele de monte cristo.

Răspuns Câştigător
| vanny2000 a răspuns:

Iti recomand carti scrise de Agatha Christie. happy Astea imi plac mie cel mai mult big grin

Sper ca te-am ajutat!winking

8 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Regii blestemati de Maurice Druon.

E palpitant si in plus inveti cite ceva despre istoria Frantei si a Angliei, despre Templieri printre altele si te tine mereu in priza, e savuros.
L-am citit si recitit cind eram de virsta ta.

| Aberdeen a răspuns:

Incearca seria "winnetou"(karl may)

| Lamaitzza a răspuns:

Contele de Monte Cristo, inseamna ca-ti plac cartile vechi.
Hm. in cazul asta, citeste Cocosatul, Fiul lui Lagardere I si II si Gemenii lui Nevers ( astea e toata o serie ), autor Paul Feval. Sunt absolut geniale.
Dama cu camelii ( m-a facut sa plang ) -Alexandre Dumas-fiul; Cele doua Diane-Alexandre Dumas; Testamentul Incasului - Karl May; Fiica lui Mistral I si II - Judith Krantz.
Eu acum citesc Misterele Londrei vol I-Paul Feval, tot o carte veche. Daca vrei sa o citesti candva sa stii ca inceputul te va plictisi dar apoi e super.
Lectura placuta!

| lilianacarmen12 a răspuns:

Regii blestemati, de maurice druon