| Serafir a întrebat:

Buna ce carti imi recomandati gen aventura
ex: Contele de Monte Cristo, Alchimistul

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Toate cărțile lui Alexandre Dumas: Cei trei muschetari, După douăzeci de ani, Vicontele de Bragelonne, Cei patruzeci și multe alte romane ale sale. Romanele lui Jules Verne. Romanele lui James Clavell.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/, ai acolo povestirea a două romane de Jules Verne.

| CryChristiAN a răspuns:

Cele 14 carti ale lui Sven Hassel.
De aventura si actiune sunt acestea, dar este o lume terifianta. Reprezinta o alta ''masca'' a terorii celui de-al doilea razboi mondial.