| AvalohAlyn a întrebat:

Ce carti mai cititi in prezent?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna!
Am inceput aeara sa citesc "Parfumul"-Patrick Suskind, in limba german (in original).
Nu am trecut de primele 50 de pagini, era destul de tarziu si ma smteam foarte obosita, intrcat toata zua lucrasem si corectasem tezele elevilor etc, iar astazi trebuia sa ma trezesc devreme, dar pot spune ca e o carte faina, ca abia astept sa o continui (ceea ce voi si face in mai putin de jumatate de ora) si, la randu-mi, o recomand iubitorilor de literatura contemporana de calitate.

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

"In cautarea perfectiunii - Roger Federer" de Rene Stauffer citesc zilele astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentan, mă chinui să citesc o carte de la o prietenă. ''Cap-de-Mort'' se numește. E oribilă. Literatură de SF de rahat. De-abia aștept să mă apuc de ''Șatra'' de Zaharia Stancu.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Are legatura cartea cu Cap-de-Mort din Harry Potter?laughing)))

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu. laughing Asta am crezut și eu când am auzit de ea.

| Katty2013 a răspuns:

Obsidian de Jennifer Armentrout♥

| anonwhy a răspuns:

"Cum sa faci sa nu citesti" -editura Arthur. ~perfecta pentru adolescenti
Nu am citit-o, dar vad ca toate colegele sunt in extaz cand au acea carte in mana. laughing :-s

| ellenna321 a răspuns:

Seria hunger games si divergent.