| AvalohAlyn a întrebat:

1. Ce carti mai cititi in prezent? Si ce aveti in plan sa cititi?
2.Recomandati-mi o carte foarte buna, captivanta si frumoasa.

Răspuns Câştigător
| onuticuta200312 a răspuns:

1.In prezent am inceput sa citesc Marele Sperante! Mai departe vreau sa ma apuc de carite din editura Ion Creanga, scrise de Jules Verne(Copii capitanului Grant-vol.1 si 2, De la pamant la luna, 20 000 de leghe sub mari etc.)
2.Iti recomant cele 7 volume Harry Potter(le-am citit pe toate), La Medeleni(3 volume), Ciresarii(5 volume), Dar daca vrei ceva mai complex iti recomand:seria Jocurie Foamei(3 volume),Divergent,Romanul adolescentului miop,La rascruce de vanturi,Hotul de Carti,Hobbitul,Stapanul Inelelor,Academia vampirilor,Sub aceeasi stea,seria Twilght, Pe aripile vantului, Jane Eyre, Jurnalul unui adolescent timid, seria Jurnalul unui pusti etc.
Sper ca te-am ajutat! Funda?

9 răspunsuri:
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

In ultima vreme am citit astea:
Black Beauty de Anna Sewell
Chemarea Străbunilor de Jack London
Secretele dresajului canin de Elita
Corby Flood de Paul Stewart si Chris Ridedell
Si cam atât nu ma prea dau in vânt dupa carti.
Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| MyChemicalRomance a răspuns:

O mana de oase-Stephan King.
Cam tot ce este scris de el sau Lovecraft, Elan Poe, Connelly. Imi plac cartile politiste, crima si mai ales horror. Sunt clasa a XII-a si nu prea mai am timp de citit, din pacate.
Iti recomand Echo Park- Michael Connelly. Merita citita. Va ramane cartea mea preferata mult timp de acum incolo.

| Bogdan549 a răspuns:

Incearca Harry Poter, Aventurile lui Tom Sawyer si Aventurile lui Hukleberry Fin. Eu am citit cartea din mijloc, la harry sunt la volumul 5 si ultima mi-a recomnadato d-na de istorie.

| NiculaLoredanaAndreea a răspuns:

1. În prezent citesc Marile speranțe volumul 2 și Ce ne spunem când nu ne vorbim. Încă nu mi-am făcut un plan, dar cu siguranță nu aș mai vrea ceva de la John Green și cu siguranță dacă ar fi să dau înapoi timpul, nu mi-aș mai cumpăra Sub aceeași stea.
2. Mi-a plăcut foarte mult Destin în negru de Janet Fitch, ți-o recomand cu căldură. Mai e Alchimistul de Paulo Coelho, Punte spre Terabithia, La Medeleni și pot spune că ar merge și Căutând-o pe Alaska, deși nu e extraordinară.

| onuticuta200312 a răspuns:

Mersi pentru funda! Spor la citit!happy