| Adiiordache a întrebat:

Ce carti pot citi la varsta de 12 ani?
Titlul cartii

Răspuns Câştigător
| Janina14 a răspuns:

O multime de carti.De toate felurile.Dar eu stiu ca pe la 12 ani eram pasionata de cartile de aventura.Gen:Copii capitanului Grant(cam toate cartile de Jules Verne)Print si cersetor,Coliba unchiului Tom,Singur pe lume,Baiatul cu pijamale in dungi,Fiul lupului, Hotul de carti, Colt Alb, Micul print, Cei trei muschetari...o multime de astfel de carti.Acum,depinde de ce preferinte are fiecare.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Print si cersetor, Coliba unchiului Tom, Singur pe lume, Baiatul cu pijamale in dungi, Fiul lupului, Hotul de carti, Colt Alb, Micul print, Cei trei muschetari.

| Buse_Victor_1997 a răspuns:

Doi ani de vacanta de jules verne.o carte de aventuri ce are 2 volume, ti_o recomand! mi-a placut foarte mult!

| Alinushu95 a răspuns:

Eu am 12 ani și am citit cartea Fram ursul polar.Este foarte frumoasa!