| Ducksy a întrebat:

De ce este titlul unei carti atat de important in alegerea cartii citite?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
De obicei, titlul cartii este intr-o legatura foarte stransa cu continutul cartii.
Acesta poate impresiona prin simplitate, originalitate, expresivitate sau forta de convingere.
Depinde acum daca pe tine te impresioneaza...

| thewomaninwhite a răspuns:

Probabil din cauza ca titlul reprezinta acel impuls care ne face sa citim acea carte. de exemplu daca ai fi intr-o biblioteca ce carte ai alege cea cu titlul neinteresant, banal sau cel care ti se pare ca ascunde un mister, sau o impresionanta poveste?

| alexuthza a răspuns:

Titlul este un adevarat liant intre spatiul receptarii si universul fictiunii artistice. happy