| PisicutzaCenusie a întrebat:

Ce lecturi imi recomandati sa citesc in aceasta vacanta?
P.S. Trec pe clasa a-6-a.
Funda + vot!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.lecturirecenzate.ro/
Pa, pa.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

-Cititorul din pestera
-Pulbere de stele
-Alchimistul
-Ultimul mohican
-Baiatul cu pijamale in dungi
-Momo
-Poveste fara sfarsit
-Jim Nasturel
-Charlie si fabrica de ciocolata
-Charlie si minunatul ascensor din sticla
-Baiatul miliardar
-Minunea
-Aventurile lui Tom Sawer
-Singur pe lume
-Jurnalul unui pusti
-Insemnarile unei pustoaice
-Marele NATE

| kaTTsu a răspuns:

Lecturi? clasa a-6-a? DU-TE BAAAAAAA AFARA :

| Inela a răspuns:

Saluuut! Pai eu pe la virsta ta am citit mai multe carti dintre care ti-as putea recomanda:
- "Aventurile lui Tom Sawyer" de Mark Twain
-"Cuore" de Edmondo De Amicis
-"Singur pe lume" de Hector Malot
-"Robinson Crusoe" de Daniel Defoe
-"Calatoriile lui Guliliver" de Jonathan Swift
-"Colt Alb" de Jack London
Succese! happy

| PisicutzaCenusie explică (pentru Inela):

Colt alb, singur pe lume, robinson crusor le-am citit!

| サクラ a răspuns:

Winnetou si Testamentul incasului de Karl May

| YokiSuzi a răspuns:

Jurnalul unui pusti 1-3, Generala naspa, Morometii, corijent la romana, Singur pe lume, Micul print. Le-am citit si eu si sunt foarte frumoasewinking

| onutza89 a răspuns:

Incearca sa citesti seria "Ucenicul vrajitorului", sau "Harry Potter", sau carti fantastice care sa-ti stimuleze imaginatia si creativitatea.nu cauta sa citesti doar carti pentru scoala, incearca sa citesti si ceva in plus fata de acestea.

| lauratpu a răspuns:

Pai eu am trecut in clasa a-7-a, iti voi spune se lecturi o sa faceti '' Istoria unei placinte de Costache Negruzzi '', ''Intaiul drum de Ion Agatbiceanu'', D-l Goe de Ion Luca Caragiale'', ''Amintiri din copilarie de Ion Creanga''. Poezi: ''La mijloc de codru. de Mihai Eminescu'', ''Iarna de Vasile Alecsandri'', ''Doina''.