| idc a întrebat:

Ce parere aveti de cartea "Crima si pedeapsa" de F.Dostoievski, merita citita? Nu doresc rezumate sau descrieri ale cartii doar opinii personale evident facute de cei care au terminat-o.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este o carte "grea", putin cred ca o si inteleg.

| M25M a răspuns:

Este un roman genial al scriitorului rus, dupa pararea mea nu e cel mai bun, dar este dintre cele mai bune. Este foarte psihologic, iar descrierile starilor sunt foarte detaliate si puternice. Citeste-o.

| adriangabor92 a răspuns:

O parere foarte buna

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Romanul "Crima si pedeapsa" este cel mai bun roman al lui Dostoievski, in opinia mea, autorul dovedindu-se un bun psiholog prin zugravirea trairilor protagonistului. Ti-l recomand cu caldura, este o capodopera a literaturii universale, pe care nu o poti rata! O seara placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e o carte complexa, plina de idei, cand ai s-o citesti ai sa treci prin diferite stari: oboseala, tensiune, suspans, dar cartea e foarte buna, merita sa o duci la capat. E facuta in asa fel incat iti doresti sa afli ce se intampla mai departe laughing alte motive de a o citi? pai face parte din literatura universala, si autorul e unul din colosii literaturii daca pot spune asa, a trecut prin multe suferinte, e un om profund happy scuze daca am lalait-o asa laughing

| StefanERC a răspuns:

Eu nu am terminat-o, m-am apucat de ea si apoi am inceput sa citesc alt ceva si am uitat de ea, Bine ca mi-ai adus aminte happy

Oricum din cat am citit nu pare asa rea

| eliza27 a răspuns:

Eu am terminat-o. e destul de buna. depinde de gusturile fiecaruia. eu am citit-o si mi-a placut.