| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de cartea Omul din castelul inalt de Philip K. Dick?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o carte SF destul de buna, o distopie raspunzand la intrebarea "ce s-ar fi intamplat daca Axa castiga al doilea razboi mondial". Dupa ideea cartii s-a facut si un serial (The Man in the High Castle), mie mi-au placut destul de mult cele 2 sezoane de pana acum.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Am sa urmaresc si eu acel serial dupa ce citesc cartea

2 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

Este o carte buna, dar nu consider ca e cea mai buna carte a lui. "Viseaza androizii oi electrice?", "Furnica electrica" (in engleza Minority Report) si "Substanta M" sunt peste "Omul din castelul inalt".