| Adriana127 a întrebat:

Ce parere aveti de Romanul Adolescentului Miop scris de Mircea Eliade? Ce v-a impresionat cel mai mult la acest roman, din punctul vostru de vedere?

6 răspunsuri:
| fadnox a răspuns:

Mi-a placut, interesant am gasit viata si insusi personajul principal, un adolescent model

| Bitzy a răspuns:

La început nu mi-a plăcut dar la sfârșitul cărții am rămas plăcut surprinsă. Mircea Eliade are cărți bune. happy

| Bernoullie a răspuns:

Am citit mai demult aceasta carte, dar mi-a placut.Cuprinde franturi de jurnal, amintiri, povestiri, destainuri. Eliade se numara printre autorii mei preferati. O sa-ti scriu un citat care mi-a placut din carte : "Mi-ai facut, fara sa stii cel mai mare rau; m-ai apropiat de tine, de gandurile tale, de pretuirile tale si apoi m-ai lasat singura ". iti mai recomand de acelasi autor si Maitreyi, in cazul in care nu ai citit-o deja ( e mai frumoasa decat Romanul adolescentului miop dupa parerea mea

| zTonia a răspuns:

Mie mi-i s-a parut foarte plictisitor!

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru zTonia):

Probabil ca si gramatica limbii romane tot atat de plictisitoare ti se pare...

| zTonia a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Sincer da, da mi se pare