| Ysidora a întrebat:

Ce parere aveti despre ocultism?

Răspuns Câştigător
| Alexx911 a răspuns:

Mi se pare groaznic...sa nu cumva sa te apuci de asa ceva! Oclumantia, necromantia si toate celelalte ramuri ale ocultismului sunt lucrarea celui rau...iti vei nenoroci viata pentru. Totdeauna--Chestiile astea sunt legate de întuneric, si orice persoana cu jumatate de minte isi poate da seama ca pri intuneric nu are cum sa iti fie bine...Conceptul de magie alba, precum cea din Harry Potter, nu exista, totul aici e necurat

1 răspuns:
| MisterMuscules a răspuns:

Parerea mea in legatura cu ocultismul este ca, ei bine, daca esti crestin, nu te apuca de asa ceva.Eu-s ateu si sincer, nu prea cred in asa ceva.Nu te-as sfatui sa te apuci, dar tu decizi.