| Kroxe a întrebat:

Am fost pus sa fac o contestatie impotriva unui candidat ...am depus contestatia la tribunal... dupa ca un prost m-am gandit in ce **** m-am bagat. are careva idee. se poate intampla ceva grav sau?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce ai scris in contestatie si daca motivele sunt ori nu reale. Daca motivele nu sunt reale si contestatia este respinsa respectivul te poate actiona in judecata si solicita daune morale pentru ca i-ai afectat dreptul la imagine.
La termenul de judecata poti renunta la contestatie, invocand ca nu ai fost bine informat. Numai bine!

| Kroxe explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult... e chestia ca contestatia nu am facut-o eu doar am semnato era facuta de unu din alt partid si din ce citisem eu acolo era vorba ca incalca niste articole cica sunt mai multe contestatii de genu ca sa nu mai candideze

| Kroxe explică:

Am uitat sa specific contestatia este impotriva unui candidat la primarie