| RusescuO a întrebat:

daca am facut contestatie la Evaluare Nationala si iau mai putin care nota se ia in considerare, prima sau contestatia?

Răspuns Câştigător
| Sheriarty a răspuns:

Contestatia, desigur. Daca spre exemplu ai avut 9.50 in mod normal si dupa contestatie ai 9, acel 9 se va lua in considerare.
Desigur, daca diferenta dintre evaluare si contestatie este de 0.50 sau mai mult. Daca nu, nota ramane aceeasi.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai făcut Contestaţie, nota finală este cea de DUPĂ Contestaţie!

Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat