Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce vati propus sa cititi in 2015? :d

Răspuns Câştigător
| Sărmăluță a răspuns:

Doctor Sleep-Stephen King
Iluzii pierdute-vol 3

9 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Eu caut Vulpea albastra, deocamdata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Biblia
Mama, te rog sa nu plangi-Constantin Popovici
Faust-Goethe
12 ani de sclavie-Solomon Northup

| Aalexander a răspuns (pentru anonim_4396):

Biblia ma tii de ipocrit si daca zici de faust nu te face mai destept.

| anonim_4396 explică (pentru Aalexander):

Intrebarea era ce carti ne-am propus sa citim iar eu m-am gandit la biblie deoarece e cunoscuta.Nu sunt credincioasa dar vreau macar sa stiu ce scrie.Si ateii ar trebui sa o citeasca ca sa stiue pe ce isi sprijina argumentele.
Cat despre Faust nu am spus ca te face mai destept dar profesoara noastra de romana ne-a spus ca a vazut filmul si ca este complicat deci presupun ca si cartea e cel putin la fel

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lasa-l, e prost; se vede dupa accesul de furie nejustificat.

| Aalexander a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite calmul nemarginitului unde era.

| mihaituneup a răspuns:

Cartea pierduta a vrajitoarelor, Vol. 2: Scoala noptii de Deborah Harkness

| NiculaLoredanaAndreea a răspuns:

Divergent, Insurgent, Paper Town, Yhe Hunger Games si in resti nu stiu, depinde :/

| Webskne a răspuns:

Jurnalul unui pusti