| Heyheyheyyyyyuy a întrebat:

Hey. TPU. As vreau sa ma informati in legatura cu: ce trebuie si ce nu trebuie sa faci in autobuz. Acun o sa ziceti ca cine nu mai stie.

La voi este saptamana altfel? Daca da ce vaţi propus sa faceti?

1 răspuns:
| rocket1204 a răspuns:

In autobuz? Adica in transportul public? Daca despre asta este vorba atunci trebuie sa validez cardul de calatorie/sa compostezi biletul, sa te tii de bare, iar pe langa aceste indicatii care in unele autobuze sunt scrise, trebuie sa respecti norme sociale precum sa pastrezi curatenia, linistea, sa nu vorbesti foarte tare, sa nu sctrici bunurile din autobuz(scaude, geamuri etc), sa nu ocupi locurile rezervate batranilor sau gravidelor ori mamelor insotite de copii mici, cu alte cuvinte sa ai un respect de sine si fata de cei din jur alaturi de care calatoresti.