| Sasukesmecherul a întrebat:

Cea mai buna editura pentru carti de citit?
Am cumparat o carte( Doi ani de vacanta-Jules Verne) de la editura REGIS si am citit vreo 20 de pagini si sunt foarte multe greseli gramaticale...

8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cam naspa sa iti alegi cărțile după editura, nu subiectul lor.
Ca idee, am găsit greșeli în macar o carte de la editurile de la care am luat cărți (mai sunt câteva de la care nu am luat că nu aveau cărți pe gustul meu, deci nu mă pot exprima in numele tuturor editurilor).

| Sasukesmecherul explică (pentru Catrice):

Nu stiu ce sa zic, cartea pe care am luat o este de la editura regis si sunt extrem de multe greseli

| romeo78 a răspuns:

Humanitas, Litera, colecția BPT.
Căutați Google book, unde găsiți cărți on-line.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista așa ceva ca o cea mai bună editură. Cărțile pot fi bune sau rele(în funcție de preferințe), dar puțin are a face editura cu asta. Nu poți spune că editura X are numai cărți bune sau că editura Y are numai cărți proaste.

Ceva edituri de care am auzit eu lucruri bune sunt Arthur, Little Lamb, didier.

| NonZarek a răspuns:

Depinde ce cărți vrei sa citești, eu de ex citesc fiction, fantasy, drama aventura. Dacă gusturile tale sunt asemănătoare, recomand editura Art, buzz books, Leda. Sunt edituri bune, mereu mi au plăcut cărțile de la ei.

| al0o0o0 a răspuns:

Sunt multe edituri bune.De exemplu Art(care detine si Arthur si Young-Art), Nemira, Litera

| Sasukesmecherul explică:

Sau cele mai bune edituri

| Sasukesmecherul explică:

Pareri despre editurile HERRA, CARTEX sau GRAMAR?