| Elena1234456 a întrebat:

Cum explicati citatul "daca vrei sa devii muritor, asigura-te ca un scriitor se indragosteste de tine"?

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Inseamna ca un scriitor care s-a indragostit de tine, va crea din dragoste opere incredibile, iar acestea vor vorbii despre tine. Operele acestea vor deveni nemuritoare datorita faptului ca sunt foarte frumoase, frumusete datorata iubirii, iar tu, persoana surprinsa in aceste opere va fi amintita pe vecie si vei deveni o fiinta nemuritoare in aceste opere.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mori cu sufletul impacathappy

| LovellyAngel a răspuns:

Nu era "nemuritor"?

| GeorgeMihai a răspuns:

Adica acel scriitor vrea sa stie mai multe despre viata nemuritorului si sa de-a viata unor legende legate de el.

| fetitacreionas a răspuns:

Adică vei fi muza acelui scriitor. De exemplu, dacă un poet se îndrăgosteşte de tine, atunci el va scrie poezii despre tine, şi poate undeva va şi scrie "dedicat lui cutare".