| Melly a întrebat:

"Totul e posibil pentru noi. De ce nu?"
la ce se refera citatul acesta?
va rog sa-mi explicati ca nu il inteleg.
mersii:* fundita:*

5 răspunsuri:
| stiiix a răspuns:

Adica daca putem sa ne depasim propriile bariere, de care de multe ori ne izbim vom putea face tot ce ne dorim.desigur pana la un anumit punct.

| Bibu_2231 a răspuns:

Ok, ţi-l reformulez : De ce nu ar fi totul posibil pentru noi?
Înţelegi acum? Totul poate fii posibil pentru noi, e realizabil. De ce nu ar fi?
Sper să înţelegi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citatu asta inseamna ca pentru noi totul e posibil daca incercam.

| ladybird a răspuns:

Am sa iti raspund printr-un alt citat "Daca vrei poti muta muntii din loc, dar daca esti inteligent ii lasi acolo". Deci, eu consider ca pentru a face ceva sa devina posibil trebuie sa ai vointa dar si inteligenta pentru a sti ce iti este folositor si ce nu.

| scarswillstay a răspuns:

Buna.

Cred ca se refera la faptul ca trebuie sa avem incredere in noi si sa fim optimisti.Astfel, daca am crede cu adevarat, totul ar putea fi posibil.