| Ionut58282856 a întrebat:

Cum fac o carte virtuala doar din imagini cu scris? Sa nu mai poata sa fie modificat

5 răspunsuri:
| nelyjoly a răspuns:

In ce format vrei sa faci cartea?

| Ionut58282856 explică (pentru nelyjoly):

Habar nu am, cred ca in pdf. Am vazut ca asta e cea mai folosita extensie. Dar sa mearga sa pun si poze ca la majoritatea chestiilor am poze cu scris pe ele, imaginea are textura aia de foaie(asta cu textura nu prea e important )

| nelyjoly a răspuns (pentru Ionut58282856):

Pdf editor. Formatul pdf e un format special, întrucât el nu păstrează informații privind formatarea textului. Practic un pdf e o poză a informației. În funcție de cum e creat fișierul pdf, putem distinge 3 situații:

1.Fișiere pdf provenite din text simplu – acestea pot fi convertite relativ bine, pot fi afișate fără probleme, textul poate fi mărit cu anumite limitări.
2.Fișiere pdf care conțin text, scheme, tabele, poze – acestea pot fi și ele convertite, dar afișarea cu un font mai mare poate crea probleme; din scheme și table, atunci când e mărit fontul, va fi afișat doar textul, pozele vor fi afișate la dimensiune normală
3.Fișiere pdf provenite din poze (scanări, fără recunoaștere de text) – acestea nu pot fi afișate decât la dimensiunea standard sau, eventual, mărite ca poze.

| Ionut58282856 explică (pentru nelyjoly):

Ok si cum pot sa fac o carte electronica? Ca nu m-ai ajutat. Si te rog explica-mi mai pe romaneste nu informatii de pe google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pdf