| Stiolica_Ana_1990 a întrebat:

De curând m-am apucat sa citesc cartea changi scrisa de James clavell, însă as vrea sa stiu daca changi este una si aceeași cu cartea king rat. Si de asemenea ce carte mai urmează dupa changi?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Buna, Ana!
"Changi" e acelasi roman cu "King Rat". Nu face parte dintr-o serie. Ce alte carti ai mai citit dintre cele scrise de Clavell?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Romanul Changi nu face parte dintr-o serie.
Toate romanele scrise de J. Clavell le poti vedea aici:
https://ro.wikipedia.org/wiki/James_Clavell

| Stiolica_Ana_1990 explică:

Multumesc pentru răspunsuri. Changi e prima carte scrisa de James clavell pe care o citesc.

| Cameliapantiru a răspuns (pentru Stiolica_Ana_1990):

OK!
Sa citesti toata "Saga asiatica", a lui Clavell, e exceptionala: "Shogun", "Tai-Pan" etc.
Pupici!