| Caood a întrebat:

Deci, îmi place de un băiat mega drăguț (clasa a 12-a) Putin mai mare ca mine. Îl văd la baschet 2-3 ori pe săptămâna nu prea vorbim dar cred ca mi-a zâmbit (nu sunt urâta) și eram destul de timida la baschet dar la scoala sunt gen cea "populară" dar la baschet nu știu ce e cu mine. Intr-o zi când ma gândeam la el eram la shopping a trecut exact pe lângă mine. Alta data când am coborât din mașina a coborât și el. E ciudat dar e soarta?

2 răspunsuri:
| SushiSash a răspuns:

Se numesc coincidente, mai ales daca locuiti in aceeasi zona/ intr-un oras mic. Sunt destul de sigura ca ori ai sub 13 ani, ori ai peste si ai o pasiune pentru Voletta/ Soy Luna/ cartile young adult intesate cu clisee si coincidente/ tot ce am mentionat.
Stai calma, legea atractiei si destinul nu au treaba cu baiatul tau. Decat sa te ganesti la asta mai bine il abordezi (fara sa te izbesti de el si sa-ti versi Teddy-ul pe tricoul lui XD ) si sa incerci sa ii "intrii in gratii"!
Bine, lasand gluma, daca tu chiar ai sub 13 ani, iti recomand sa nu te bagi in seama cu un baiat e 18!

| Caood explică (pentru SushiSash):

Oras mare dar era o Prostie ce am scris.