| Cataa9 a întrebat:

Dintre cartile scrie de Agatha Christie,care v-a placut cel mai mult? Cele cu Poirot.
Inafara de Craciunul lui Hercule Poirot,Omul in costum maro,Misterioasa afacere de la Styles,Zece negri mititei, Cei cinci purcelusi si Ucigasul ABC. (acestea le-am citit)

7 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Mie cel mai mult mi-a placut "Zece negrii mititei". Este singura carte pe care am citit-o de Agatha Christie. happy
De restul nu am reusit sa fac rost.
Tie care ti-a placut cel mai mult?

| MasterOfDisaster a răspuns:

Crima din Orient Expres.

| Prunela a răspuns:

Cu cartile pe masa, mi-a placut.

| sweetgirl27 a răspuns:

Crima din Orient Expres(cred ca iti va place deoarece si am am citit zece negri mititei si alte carti de agatha christie care mi-au placut la nebunie, in plus are crime la fel ca celelalte)

| alexdo97 a răspuns:

Zece negrii mitiei este cea mai buna dintre toate.

| zuz02 a răspuns:

"Zece negri mititei" m-a incantat cel mai mult, dar si "Misterul vasului albastru" a fost buna.