| 875458439543579 a întrebat:

Hei! Am nevoie de putin ajutor. Eu cred ca ordinea acestor carti ar fi asta > :"Silmarillion", "Copiii lui Hurin",'Hobbitul" si "Stapanul Inelelor" (cele 3 volume) de J.R.R. Tolkien, este corect asa? Sau e alta ordine?

Răspuns Câştigător
| Teardrop a răspuns:

Cred că acţinea din Copii lui Hurin e după LOTR

| 875458439543579 explică (pentru Teardrop):

Dupa "Stapanul Inelelor"? Asa am gasit si eu dar nu eram sigura. Mersii!

| Teardrop a răspuns (pentru 875458439543579):

Scuze, nu e după. Acţiunea se petrece mult înainte de Stăpânul Inelelor, dar recomand să citeşti mai întâi Stăpânul Inelelor şi apoi Copii lui Hurin.