| DaReZon a întrebat:

Hei. De o saptamana am comandat o carte de pe internet, si nici in ziua de astazi nu a ajuns. Comanda a fost facuta prin Posta Romana, si sunt foarte sigur ca am pus adresa corect in datele de livrare. Acum nu ar fi foarte bai ca nu mi-ar veni cartea, ca as putea sa o comand de pe alt site, dar de ce stau cu grija, este ca imi e frica sa nu imi vina de la editura lor o amenda sau ceva. Am inteles de la unii ca daca nu iei o carte, si ajunge inapoi la ei, vei primi tu o amenda, pentru neachizitonarea cartii. Problema e ca eu as fi nevinovat sa primesc o amenda, pentru ca deocamdata nu am primit nimic in posta (acel bilet care sa iti spuna ca ai un pachet). Ma uit in fiecare zi, dar totusi posta e goala.

Ce spuneti...Ar mai ajunge cartea? As putea primi o amenda daca nu ajunge sau ceva de genu?

Tin sa informez ca cartea am comandat-o de aici: http://www.extracarti.ro/

Multumesc mult. Voi da si funda.

Răspuns Câştigător
| AdyBen a răspuns:

Asa am patit si eu, din octombrie 2013 am dat comanda la scoala la niste carti si nici pana acum nu ne-au venit.Am sunat la firma si le-am spus ca nu ne-au venit, si-au cerut scuze si i-am intrebat daca vom primii vreo penalizare, iar ei ne-au spus ca nu, ba din contra vom beneficia de o reducere de 25-50% datorita inconvenientelor