| David1209 a întrebat:

Hei! Eu cand citesc in gand citesc normal dar atunci cand citesc cu voce tare citesc mult mai greu.Ce sfat imi puteți da?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Sa scapi de balbaialawinking

| WhiteLife a răspuns:

La toată lumea e așa. Ca sa citești mai repede ai nevoie de mai mult exercițiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se citește o carte de Mortimer J. Adler, este esențial de citit dacă vrei să fii un cititor bun.

| denisTiky a răspuns:

Incearca sa citesti mai mult pana te obisnuiesti, asa am patit si eu

| AlleXuSS a răspuns:

Salut o sa consider acel "Cotesc" in citesc!
Raspuns
Atunci cand citesti in "gand" de fapt citesti cu, creierul direct diferenta din a citi cu glas si a citi in gand e un efect de "slowmotion" pe scurt cuvantul il vezi il transmiti in creier si creierul il trimite mai departe in tonul vocal
Mai pe scurt cand citesti cu voce tare creierul are mai multe procese de executat fata de prima varianta happy
Stiu suna cam prostesc ce am scris mai sus dar gandeste logic si o sa vezi ca o sa-ti dai seama!
Salut