| fergierikerikomike a întrebat:

Este mai bine sa citesti cu voce tare sau in gand?

Răspuns Câştigător
| Biutzu a răspuns:

E mai bine cu voce tare (deoarece e ca, si cand altcineva ti-ar citio deci esti concentrat )

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Este bine sa citesti asa cum iti esti tie mai usor. Eu citesc doar in gand, pentru ca mi se pare aiurea sa citesc cu voce tare si nici nu as putea sa citesc zeci de pagini incontinuu si asa pot citi si intelege mai repede textul.

| MarianWLF a răspuns:

Este mai bine sa nu citesti deloc deoarece strica ochiilaughing

| andreea91_7393 a răspuns:

Eu cred ca este mai bine sa citim cu voce tare, pentru ca in acelasi timp si auzim ce citim, si sunt mai multe sanse sa retinem cate ceva!happy

| alixD a răspuns:

Mie imi place sa citesc cu voce tare inteleg mult mai bine lucrurile, te concentrezi mai bine.)