| Yssy12 a întrebat:

Hei TPU, am de citit pentru vacanta in jur de 4 carti, si din rezumat nu imi place niciuna... cum sa fac sa le citesc, la mancarea care nu iti place te tii de nas, dar la carti?
Tin sa mentionez ca ador sa citesc... cartile care imi plac.

Răspuns Câştigător
| DevilHse a răspuns:

Eu in clasa a opta am avut de citit Moara cu noroc si efectiv, am urat-o. Dar a trebuit sa o citesc. Cum? Pai am incercat s ao termin intr-un timp cat mai scurt, eu am citit-o in 5-6 ore (intr-o zi).
Daca citesti azi 50 de pagini si lasi pe alta data, o vei lasa definitiv si asa nu vei mia reusi sa o dai gata never. Iti zic din experienta.

1 răspuns:
| nlko a răspuns:

Incearca sa citesti in fiecare zi cate putin, poti sa imparti nr. de pag. la cate zile ai. Oricum, nu ai chiar atat de multe carti, eu am 9.