| deel a întrebat:

Imi place la nebunie sa citesc si m-am inscris si la biblioteca si sincer nu prea stiu ce carti sa-mi iau

deci va rog sa-mi spuneti si mie ce carti ati citit si v-au placut
mentionez ca sunt clasa a 8 a si imi plac la nebunie romanele de dragoste, cartile de fantezie gen harry potter amurg si mai multe...

si nu conteaza numarul de pagini!

8 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Ionel Teodoreanu - Lorelei
Marin Preda, "Cel mai iubit dintre pamanteni"
Pe aripile vantului - Margaret Mitchell
Invitatie la vals, Elevul Dima dintr-a saptea -Mihail Drumes
Ciresarii-Constantin Chiriţă

http://www.humanitas.ro/humanitas-fiction/cocktail
:)Aceste carti sunt foarte bune (mie cel putin mi-au placut), usor de citit si foarte amuzante.
Iti recomand de aici:Sunt aiurita si se ia!
Regina gafelor
Fetele din West End
La masura 12 nu esti grasa

Si carti din Colectia Chic
http://www.librariaonline.ro/......t_info.php
Iti recomand:
Blonde de milioane
jurnalul lui Bridget Jones
Ma dau in vant dupa cumparaturi

(Astea sunt lecturi pentru timpul liber)

| marrr a răspuns:

Matilda, de Roald Dahlhappy Este despre o fata careia ii place sa citeasca, insa provine dintr-o familie needucata si prin istetimea sa, ii pacaleste pe cei din jur. Incearc-o, desi nu este genul cartilor mentionate de tine. Sper sa-ti placa.

| T30D0RA a răspuns:

Iti recomand doua carti: "Maitreyi" de M. Eliade si "Scrisoarea de dragoste" de Mihail Drumes. Ambele sunt carti de dragoste, dar cu final nefericit.

| Shift a răspuns:

Incearca „Ingeri si demoni" happy
De Dan Brown, autorul romanului „Codul lui Da Vinci "
E o carte foarte frumoasa si interesanta dupa parerea mea big grin

| JokKer a răspuns:

Pai eu de exemplu citesc doar carti fantastice...imi place la nebunie... Nu demult am terminat cartea Дневники вампира e super carte nu alta. e si pe romana cred. mi-a placut si Iliada. apoi Cideon hot de buzunare tot super a fos. Am citit si cele ultimele carti din seria Amurg de Stephenie Mayer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuneti-mi si mie va rog de pe ce siteu ati luat cartile Дневники вампира in romina happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maitryi de Mircea Eliade sau Cismigiu & Comp(mircea Eliade) e o carte care mie mi-a lasat o impresie foarte buna...

| noname_9826 a răspuns:

Iti recomand "Mataniile" de Florence Barclay :X