| Dana098 a întrebat:

As vrea niste idei horror/paranormale gândite de voi pentru a începe a scrie o carte. Despre ce aș putea povesti
Dau funda

Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! Te poti inspira de aici:http://clubenigma.ro/7-povesti-de-groaza/ Dar poti interpreta cu totul altfel! Am citit si eu pe Facebook multe povesti si sa stii ca par captivante, am incercat si eu sa scriu interpretand povestea https://www.wattpad.com/......trandafir. Raspuns castigator? :D

1 răspuns:
| ionut6709 a răspuns:

Pai pentru inceput trebuie sa faci niste personaje, o familie de exemplu care se muta intr-un cartier ciudat, iar copii lor sa fie maturi 13-14 ani (sau adolescenti 16-17 ani) iar ei sa observe lucruri ciudate in acel oras,dar parintii lor sunt nepasator si nu cred in nimic de exemplu,Copii/adolescentii isi fac prieteni si ei le zic lucrurile ciudate din acel oras (dispar oameni,locuri bantuite, magazinul de carne suspect, bucati umane etc) si ei incep o aventura pentru a elucida misterul acelui oras, gasesc informatii despre bunicii, strabunicii lor care nu trebuiau sa fie acolo si multe lucruri.Cartea poate fi pe povesti (Disparitia oamenilor, Bunicii etc ai tu imaginatie)Iar la sfarsit poti sa scrii, ca parintii lor stiau totul si au fost adusi aici deoarece ei nu sunt oameni si trebuie sa faca un ritual sau ceva de genul pentru a fi nemuritori, copii lor ajungand sa-si distruga parintii.Mi-a venit pe moment nu stiu daca iti place.