| Sonnia a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc in vara asta, avand in vedere ca trec intr-a 9-a?

Răspuns Câştigător
| QueenofLove a răspuns:

Buna.poti citi:
- "Mara"-Ioan Slavici
- "Ciocoii vechi si noi"-Nicolae Filimon
- "Fratii Jderi"-Mihail Sadoveanu
- "Hanul Ancutei"-Mihail Sadoveanu
. acestea iti vor trebui la teste si teze. sper ca ti-am fost de folosbig grin

8 răspunsuri:
| geograful a răspuns:

Pai ai putea citi enigma otiliei, morometii, mara, balta alba si cam atat...

| NoChanceForUs a răspuns:

Oameni buni decât să citiți mizeriile astea de cărți(nu mă refer la ce a zis @gabriella de exemplu) mai bine citiți cărțile de joc sau luați-vă o carte de colorat.

| szergiu a răspuns:

Mara! Te va bazai profa non`stop cu Mara in a9a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mara, Ciocoii vechi si noi, Romanul adolescentului miop, Amintiri din copilarie, Fratii Jderi vol. 1, Viata ca o prada.
Cam pe astea se bazazeaza a 9-a! Sunt ok fiecare numai ca trebuie sa ai rabdare!
P.S. nu raspund ca sa va ajut pe voi sa mai dezvoltati neuronii ci imi place sa incurajez cititul! Macar nu o sa se mai duca asa de rapa generatia asta noua!winking
Mult spor!winking

| consiliera a răspuns:

Legile lui murphy

| julia221 a răspuns:

Eu zic 'La Medeleni' de Ionel Teodoreanu' & 'Mirona' de Cella Serghi. merita citite.

| gabriella_2666 a răspuns:

Eu ti-as recomanda : -Marile Sperante
-Singur Pe Lume
-Baltagul
-Print si cersetor
-Colt alb
si cred ca mai sunt dar nu-ti zic sa le citesti pe toat ci dor care crezi u ca e mai interesanta
eu le-am citit si cel mai mult imi place ''singur pe lume'' succes

| Sorana087 a răspuns:

Hmm...pai ai putea sa citesti:Singur pe lume,Maytrei,Mara, Ion, Fratii Jderi...