| YouAreWhatYouRead a întrebat:

Heii, TPU! Anul acesta am examenul de Evaluare Nationala si, cred ca o sa ne dea la romana o poezie despre trecerea ireversibila a timpului. Asa ca, ma gandeam sa imi notez cateva expresii despre trecerea timpului, a copilariei, ca sa fiu sigura ca o sa fac o compunere frumoasa. Credeti ca puteti sa ma ajutati cu cateva expresii?

3 răspunsuri:
| EşanuPaula a răspuns:

Scuză-mă, chiar nu ştiu să-ţi spun, dar am şi eu o întrebare: de unde ştii că o să ne pice aşa ceva?happy

| YouAreWhatYouRead explică (pentru EşanuPaula):

Nu știu dacă o să ne pice ce am zis mai sus.dar, bănuiesc..pentru că, de obicei, la opinia despre mesajul textului, textul are legătură cu trecerea timpului, a copilăriei. Bine, mai sunt și texte despre dragoste, despre comuniunea cu natura, dar, de obicei, astea se dau. big grin