| YouAreWhatYouRead a întrebat:

Heii, TPU. Ce credeți că o să se dea anul acesta la examenul de Evaluare Națională, la română, la subiectul 1B (având în vedere că în 2010 s-a dat semnificația titlului, în 2011 apartenența la basm, în 2012 mesajul textului și în 2013 caracterizarea unui personaj)?

Răspuns Câştigător
| xSequel a răspuns:

Eu cred ca o sa ne dea opinie, mesaj sau semnificatia titluluiwinking. Olimpicii care au dat deja Evaluarea Nationala in 11 iunie au avut opinie. In 2013 au avut personaj si asa au avut si ceilalti care dadeau, normal, pe 26.

| YouAreWhatYouRead explică (pentru xSequel):

Da..cred că o să avem opinia. Mă înșel să avem semnficația titlului, pentru că, am avut la simulare subiectul ăsta.și nu cred că dau la examen ca la simulare.

9 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Având în vedere că subiectele se trag la sorţi, totul e posibil. Eu cred şi sper să ne dea mesajul unei poezii sau apartenenţa la liric.

| YouAreWhatYouRead explică (pentru MadRaven):

Și eu cred că o să ne dea opinia despre mesajul unui text, dar nu sper..pentru că, îmi e că nu o să înțeleg foarte bine textul.

| MadRaven a răspuns (pentru YouAreWhatYouRead):

Şi la prima simulare ne-a dat mesajul unui pastel. Acolo trebuia să descriem tabloul din poezie, da' de unde, că eu filosofat acolo cum n-a mai filosofat nimeni despre o furtună laughing) Şi tot am primit punctajul maxim la compunerea aia.winking big grin

| YoungButNotBeautiful a răspuns:

Si se merita sa mai invat si celelalte specii care fac parte din genul epic?:-s

| xSequel a răspuns (pentru YoungButNotBeautiful):

Invata-le pe toate care trebuie pentru examenwinking o sa fii mult mai linistita asa.

| YoungButNotBeautiful a răspuns (pentru xSequel):

Ah.Asa o sa fac! M-am apucat sa le repet, invat schitele date la scoala de profesor. Sper sa pice ceva simplu.Bafta tuturor celor care dau examene! happy

| xSequel a răspuns (pentru YoungButNotBeautiful):

Va urez si eu la toti bafta! Invatati acum ca dupa aceea o sa avem o intreaga vacanta de vara! happy

| YouAreWhatYouRead explică (pentru xSequel):

Și eu vă urez multă baftă și să luați note mari! :*