| deadwillow a întrebat:

Here we go again big hug

Cateva titluri de carti care n-au zeci de mii de pagini puppy dog eyes
Trebuie sa citesc 5 romane pana pe 1 iunie si am nevoie de carti scurte, iar biblioteca mea nu prea are carti scurte

Răspuns Câştigător
| HeLp222 a răspuns:

Jurnalul unei iubiri (The notebook)
Bastonul cu maner de argint
Un englez amorezat
Colt alb
Copii teribili 1 si 2
Tom Sawer - detectiv
Tom Sawer in strainatate.
sunt romane scurte, daca citesti 20-30 de pagini pe zi din ele, in 5-6 zile le termini. big grin bafta!

| deadwillow explică (pentru HeLp222):

Sawyer*

Oh,dar cat mi-a placut mie seria Tow Sawyer :X

The notebook n-am gasit-o la mine in oras si o am in engleza doar, dar as vrea sa o citesc chiar si asa thinking

Spre rusinea mea, de restul n-am auzit. O sa dau iama pe la librarii azi si la biblioteca de la scoala. big grin

13 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Ulita copilariei de ionel teodoreanu.nu este prea autentica, dar este si scurta si potrivita, zic eu, varstei tale.eu am citit-o pe la 11 ani.
mai incearca si casa noptii, de Pc Cast daca vrei, dar te avertizez ca este mai mult o carte suplimentara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robinson Crusoe-Daniel Defoe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liviu Rebreanu- Adam și Eva (singura carte pe care am citit-o cu 3 pagini în cruce)

| 1000bodies a răspuns:

Daca as ramane de Gayle Forman.

| Pimpux a răspuns:

Biblia

| RedFantasy a răspuns:

Invitatie la vals - Mihail Drumes

| albastrica009 a răspuns:

Anne Rice-interviu cu un vampir

| Cool_Andy_1990 a răspuns:

Uite iti recomad Calatoria lui Nils Holgerson prin Suedia e o carte care te va captiva si o sa vrei sa o citesti non stop
SPer ca ti-am fost de folos!

| Cool_Andy_1990 a răspuns:

Uite iti recomad Calatoria lui Nils Holgerson prin Suedia e o carte care te va captiva si o sa vrei sa o citesti non stop!
SPer ca ti-am fost de folos!

| deadwillow explică (pentru Cool_Andy_1990):

Am citit-o pe la 9 ani parca laughing

| anarawwr a răspuns:

Seria Goosebumps! Daca iti plac cartile de mister si groaza smug Nu trec de 150 de pagini. Eu le ador!

| RegeleRasului a răspuns:

Rem- de Liviu Rebreanu