| PurpleAngel a întrebat:

Helloohappy. Vreau si eu niste titluri de carti/romane pentru adolescenti.Ma omoara plictiseala asta si am inceput sa citesclaughing, deci cateva romane de dragoste?:d...

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Fi atenta ti le dau pe cele mai bune pentru varsta ta :deci ti le dau fara autor ca nu ii stiu
1.MERE
2.SLAM
3.PANZA DE PAIANJEN
4.REGINA MARGOT
5. TE IUBESC
6. Gossip Girls
7.Varsta perfecta (asta e genial)
citeste-le sunt geniale (fundita?)

11 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Jurnalele vampirilor-L. J. Smith (cartile dupa care s-a facut serialul "The vampire diaries")
Twilight- Stephenie Meyer
Elevul Dima dintr-a saptea, Invitatie la vals- Mihail Drumes
Pasarea SPin-Colleen McCullough
Ionel Teodoreanu - Lorelei
Pe aripile vantului - Margaret Mitchell
Mara- Slavici
Adam si Eva-Rebreanu
De veghe in lanul se secara- Salinger
Enigma Otiliei-George Calinescu
"Maitreyi", Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade
Orasul cu salcami-Mihail Sebastian

| Daria a răspuns:

De veghe in lanul de secara
Panza de paianjen
Amurg:X:X:X:X
Jurnalele vampirilor:X:X:XX:

| pitikaaaa a răspuns:

Pai...presupun ca iti place Twilight(dupa pozatonguehappy
deci ai putea sa cumperi cartile Twilight eu am citit nu mai una din ele adica Amurg si e bestiala.deci ti le recomand(daca nu le-ai citit)big grin

| Corinne a răspuns:

Buna!

"11 minute" - Paulo Coelho
"Maitreyi" - Mircea Eliade
"Dragostea nu moare" - Devi Maitreyi
"Invitatie la vals"- Mihail Drumes
"Pe aripile vantului" - Margaret Mitchell
"Scarlett" - Alexandra Ripley (continuarea lui "Pe aripile vantului")
"Love story" - Erich Segal
"Jennie Gerhardt" - de Theodore Dreiser
"Emma" - Jane Austen

Sper sa-ti placa! kiss

| SiMpLa a răspuns:

Moartea Lebedei de Ion Grecea o minunatie de carte:X:X: o ador

| PurpleAngel explică:

:p am citit deja toate cartile twilightbig grin si sunt superbelove struck

| bb_7189 a răspuns:

Incearca niste romane de Mihail Drumes, cum ar fi Invitatie la vals, sau daca preferi ceva mai modern poti citi "dragostea dureaza 3 ani". Sunt printre preferatele mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A ta pentru totdeauna...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invitatie la vals e minunata cartea de Mihail Drumeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Helen ray sarutul interzis, marie louise fischer dragostea viati mele

| chrysstinutza a răspuns:

Eu tocmai am terminat panza de paianjan de cella sergi si mi-a placut foarte mult asa ca ti-o recomand.