| ValyOppa a întrebat:

Bunăă! Aș dori să-mi spuneți câteva titluri de cărți care nu trebuie să lipsească din biblioteca unui adolescent.Care cărți v-au impresionat? Dau fundita. big grin

Răspuns Câştigător
| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Așa sunt unii. N-ai ce să le faci. Așa s-au nascut, așa ramân ** ști la ce mă refer **. Și mie imi place să citesc, și in general citesc carți mai horror, asta e pasiunea mea. Eu îți zic ce am citit decurand.

* Toata colecția Narnia
*Portretul Fantomei
* Skiller - este foarte frumoasă, nu este horror dar ți-o recomand!
* Magie Dezlanțuită - și asta e frumoasă și nu e horror
* Emily The Strange
* Cheia Alchimistului

Succes! Poți căuta la Cărturești ** http://www.carturesti.ro/ ** la categoria adoleșcenți o să gasești multe interesante.
Fundă?

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Am mai postat un astfel de răspuns, deci o să-l copiez:
Din filosofie, mi-au plăcut toate cărțile scrise de E.Cioran („Pe culmile disperării", „Silogismele Maladiei", „Lacrimi și Sfinți", etc), „Viața pe un peron" de O.Paler și „Critica Rațiunii Pure" de Immanuel Kant.
Iar din romanele polițiste și de dragoste preferatele mele sunt :
„Crimă pe terenul de Golf" și „Moarte în Nori" de Agatha Cristie; „Anna Karenina" de Lev Tolstoi, „Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război", „Suflete Tari (dramă)" și „Patul lui Procust" de Camil Petrescu, „Enigma Otiliei" de George Călinescu și „Pe aripile vântului" de Margaret Mitchell.
Baftă!

| MissmysteriousS a răspuns:

Mie sincer mau super impresionat seriile twilight, vampire diaries, o plimbare de neuitat

| ValyOppa explică:

Îmi place să citesc.Nu înțeleg ce găsești așa amuzant în asta. E un hobby.Asa cum tu preferi să lași comentarii stupide unde nu trebuie...mie îmi place să deschid din când în când o carte.Amuzant,nu!?

| Lovelyx3Friendly a răspuns (pentru ValyOppa):

Așa sunt unii. N-ai ce să le faci. Așa s-au nascut, așa ramân ** ști la ce mă refer **. Și mie imi place să citesc, și in general citesc carți mai horror, asta e pasiunea mea. Eu îți zic ce am citit decurand.

* Toata colecția Narnia
*Portretul Fantomei
* Skiller - este foarte frumoasă, nu este horror dar ți-o recomand!
* Magie Dezlanțuită - și asta e frumoasă și nu e horror
* Emily The Strange
* Cheia Alchimistului

Succes! Poți căuta la Cărturești ** http://www.carturesti.ro/ ** la categoria adoleșcenți o să gasești multe interesante.
Fundă?