| anonim_4396 a întrebat:

Îmi place un băiat dar el citește o serie de cărți numită,, Roata Timpului" iar eu nu am idee ce se întâmplă în ea! Vreau totuși sa îi arat ca știu despre ce e vorba! Totuși cărțile mi se par lungi, îmi poate povesti și mie pe scurt despre ce e vorba în cărți?

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Nu asa il impresionezi, fentand situatia.
Poti citi un scurt rezumat de 1-2 pagini, dar daca ii spui ca ai citit cartile, te va prinde cu minciuna oricum, DACA VREA.

Deci ori te apuci de citit,
ori, daca nu te intereseaza de fapt, o lasi asa, si povestiti despre alte carti, pe care poate le-ai citit, sau pe care iti va fi mai usor sa le citesti.
Sau gasiti alte subiecte de discutie, din afara lecturii.

| ioana748 a răspuns:

Este de preferat sa citesti singurica.
S ar putea sa aduca un detaliu in discutie pe care povestitorul pe scurt l a omis.
Decat sa pari superficiala, mai bine i spui ca nu ai citit sau chiar citesti.
Spor la treabahappy

| Ciprian09 a răspuns:

Sunt 14 volume...ai treaba laughing)

| AnkaD a răspuns:

Eu îți dau un sfat. Roagă-l să îți spună așa în mare ce conține spune-i ca totuși ți-a atras atenția cu cărțile și din curiozitatea asta poate ai vrea sa le încerci și tu. Văzând ca ai interes pentru asta poate se lipește de tine … hai succes