| AnaMaria2005love a întrebat:

Imi puteti da si mie URGENT urmatoarele lucruri pentru poeziile O,Ramai de Mihai Eminescu si Somnoroase pasarele de Mihai Eminescu
-Analiza literara-procedee artistice
-idei,ganduri,sentimente
-rima, masura
-figuri de stil
-imagini artistice
-Mesajul Poeziei
-Opinia Personala

Va rooog! !

Răspuns Câştigător
| iLegendaRy a răspuns:

Site-ul TPU.RO nu este pentru întrebări legate de școală sau rezolvarea exercițiilor. Poți folosi site-uri care au scop de a te ajuta în privința temelor ca de exemplu brainly.ro și poți posta acolo întrebarea ta despre școala. Site-ul TPU.RO este pentru întrebări generale, despre viață.

1 răspuns:
| tpuuser999 a răspuns:

Sorry, AnaMaria, dar TPU interzice intrebari legate de teme: https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12