| Mariaandreea2908 a întrebat:

Îmi puteți recomanda câteva cărți asemănătoare cu "Stăpânul negurilor"?

4 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

"Harry Potter și Piatra Filozofală" de J.K. Rowling - o serie de fantasy plină de magie și aventură care a captivat milioane de cititori din întreaga lume.

"The Lord of the Rings" de J.R.R. Tolkien - o epică de fantasy care a stabilit standardele pentru genul său și a inspirat numeroase alte cărți și filme.

"The Chronicles of Narnia" de C.S. Lewis - o serie de fantasy plină de creaturi mitice și aventuri în lumea fanteziei Narnia.

"His Dark Materials" de Philip Pullman - o trilogie de fantasy care explorează teme profunde precum cunoașterea și spiritualitatea într-un mod accesibil și captivant.

"The Witcher" de Andrzej Sapkowski - o serie de fantasy plină de vrăjitori, monștri și aventuri într-un univers bine construit și complex.

| Mariaandreea2908 explică (pentru DjSannan):

Scuze că te întreb, dar ai citit cartea după care voiam recomandări?

| DjSannan a răspuns (pentru Mariaandreea2908):

Am cautat informatii si asta am gasit, mai era si cartea scrisa dupa Paula Quinn

| DjSannan a răspuns (pentru Mariaandreea2908):

Paula Quinn este o romancieră americană, cel mai bine cunoscută pentru că a scris ficțiune istorică axată pe Scoția