| ana234 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste carti romance interesante? ..sa nu aiba numai 'love,love,kiss,kiss' din start si sa aiba un sfarsit bun,neasteptat. Sa aiba si personaje cu personalitati puternice si povestea la fel de buna. Deci, recomandari?

8 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Rosu si negru, Manastirea din Parma...

| ana234 explică (pentru sabin89):

Bune carti. Doar descrierea ma face sa vreau sa le citesc. Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti zic din ce am auzit: Jane Austen ca autoare, toate cartile apoi titlurile Jane Eyre, La rascruce de vanturi, Pe aripile vantului si restul o sa-ti spuna ceilalti happy e simplu cauti recenzia la fiecare carte si apoi citesti ce o sa-ti placa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Katia demonul albastru-principesa Martha Bibescu

| Kesariona a răspuns:

Pădurea norvegiană, Marele Gatsby, Nuntă în cer, Adam și Eva, Scrisoare de dragoste happy

| Deliciouscupcake a răspuns:

Divergent,dar nu e genul "romance", are.dar nu e :d

| WitchMya a răspuns:

1. Trandafir volumele 1 si 2
2. Emma
3. Ratiune si simtire
4. Anna Karenina
5. Mandrie si prejudecata
6. Jocuri periculoase
7. Ultima mea ducesa
8. Vampirii sudului (11 volume traduse in romana)
9. Atingerea mortii. Povestiri cu Sookie Stackhouse (continuare pentru Vampirii sudului)
10. Greseli din dragoste
11. Misterele dragostei
12. Legaturi de familie
13. Pasiune si onoare
14. Dincolo de aparente
15. Scenariu pentru dragoste
16. A doua sansa
17. Conacul
18. Un Craciun de neuitat
19. Insula
20. O femeie de succes
21. O zi
22. O prada usoara
23. Un sarut la miezul noptii
24. Creatura
25. Cercul secret (3 volume)
26. Micutele mincinoase (4 volume)
Nu sunt toate numai despre iubire, dar au in orice caz elemente ale iubirii, chiar daca sunt SF...
Sper ca te-am ajutat...

| ana234 explică:

Pot sa fie si in engleza.