| Vernusio a întrebat:

In cat timp termini o carte de citit?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Depinde atat de cheful pe care il am, de timpul liber disponibil, cat si de numarul de pagini al cartii respective. Au fost carti la care am stat chiar si o luna, cat si unele pe care le-am citit usor in doua-trei zile.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Cum spunea AdrianFederer depinde de grosimea cartii si mai ales de subiect. Daca subiectul te atrage si cartea este scrisa bina vei sta noaptea treaz numa s-o termini, daca e citita in "scarba" de hai sa citesc si eu o carte sau mai e si scrisa plictisitor stai la ea mult si bine, in cazul in care nu abandonezi dupa cateva capitole.
Dar incearca si vei vedea, pana la urma cititul nu a facut mai prost pe nimeni. Ma refer la carti, nu la cancan

| NoFeelings a răspuns:

Depinde de tine. De timpul pe care il poti aloca cartii, de complexitatea cartii, ritmul in care citesti, numarul paginilor, scopul pentru care citesti cartea (scoala sau pentru tine).

| Alexischan a răspuns:

Depinde de carte, de timpul pe care il ai si de starea pe care o ai atunci cand citesti.