| IonutPetre12 a întrebat:

In Crima si pedeapsa, de ce a omorat-o Raskolnikov pe Ivanova? Doar fiindca a auzit discutia aceea dintre ofiter si omul ala? Sau fiindca a vrut sa si recupereze ce i-a dat la amanet? Va rog sa nu-mi dati spoilere, acum am terminat de citit capitolul crimelor(surorile nu stiu daca o sa mai urmeze si altele)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,a omorat-o pentru a-i lua banii si ce mai avea! Si a mai fost si din cauza faptului ca o considera zgarcita!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce intrebari tîmpite aveti, ce ne intereseaza asemenea prostii? Vrei sa te informezi cauta tu singur, nu astepta sa i ti dea altii mură in gură de ce de aia.