| deyu121 a întrebat:

La ce se refera citatul de mai jos? Ce vrea sa spuna de fapt?
,, THE WISH FOR HEALING HAS ALWAYS BEEN HALF OF HEALTH"
(dorinta pentru vindecare a fost intotdeauna o parte din sanatate)
Help

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Problema e pe jumatate rezolvata cand gandesti pozitiv.
Trebuie sa crezi cu adevarat ca se rezolva, pentru a obtine solutia dorita sau vindecarea.
Poti include aici si "efectul placebo"

| Anuket a răspuns:

Dacă îți dorești cu tărie să învingi o boală chiar vei reuși. Organismul renunță doar când te lași bătut și nu faci nimic pentru sănătatea ta. Am auzit de multe ori la orele de religie că sunt cazuri în care oameni, cu boli, la care doctorii le-au spus că nu mai au nicio șansă., dar cu toate astea ei s-au rugat lui Dumnezeu, iar acesta i-a ajutat. S-au făcut cercetări, pentru că totul are o explicați (și asta cred și eu), și s-a descoperit că dorința omului este mai puternică, că omul acela chiar voia să trăiască.
Ok, e mai bine să îți dorești să fi sănătos și să unele măsuri înainte să te îmbolnăvești.
Poate la asta se referă happy

| CreepyCrow a răspuns:

Cealalta parte se refera la vindecarea spirituala (dupa ce-ai trecut printr-o experienta care te-a afectat grav si vrei sa te vindeci, sa treci peste)