| Mufix a întrebat:

Maine dau teza la romana si profu a zis ca ne da din Mara si Tren de placere. Ce trebuie sa stiu despre cele doua? esentialul.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Totul.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

La roman, trebuie să știi definiția acestuia, trăsăturile romanului realist, romanului tradițional de tip obiectiv, tema romanului, semnificația titlului, perspectiva narativă, construcția discursului narativ (21 de capitole), construcția subiectului, momentele subiectului modalități de caracterizare a personajelor, limbajul prozei narative, stilul indirect liber, moduri de expunere și concluzii...

La schiță: definiția schiței, tema, construcția subiectului, mijloace de caracterizare a personajelor, arta narativă, concluzii...

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Ai deja si subiectul iar tu nu stii nimic?!