| aly1D a întrebat:

Mi-ar placea mult ca in viitor sa devin o scriitoare cunoscuta. Ador sa-mi notez fiecare sentiment, fiecare intamplare care ma marcheaza si uneori chiar scriu si poezii. Imi puteti da cateva sfaturi? Ce sa fac in continuare sa-mi indeplinesc visul? Nu prea stiu cum sa-mi organizez timpul si ce sa fac sa ma exprim mai bine. Ideei am multe dar nu totdeauna stiu cum sa le exprim.

13 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Un scriitor face asta din pasiune, nu ca să devină celebru. Cel puțin ăia pe care îi apreciez eu.

| aly1D explică (pentru T0T):

Si eu scriu din pasiune dar mi-as dori ca intr-o zi sa fiu apreciata si sa fac lumea mai frumoasa prin creatile mele.

| T0T a răspuns (pentru aly1D):

Dacă prin miracol, se întâmplă chestia asta, și se întâmplă ca operele tale să îmi placă, tot ca prin minune, nu-i așa că am rezervat un autograf? laughing

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru aly1D):

"creatile"-Mai întâi învăța sa scrii corect

| T0T a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

Lasă că presupunem că îi va corecta cineva eventualele greșeli.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Eh, si mie mi-ar fi placut sa devin printesa. Dar meh, nu intodeauna obtinem ceea ce dorim, resemneaza-te.
Scrie daca vrei, dar fa-o in liniste si fara sa stie altii.

| aly1D explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Stiu sa scriu dar nu am fost atenta. De asemenea, e destul de tarziu si sunt obosita. Nu trebuie sa fiti asa rautaciosi, eu doar am vrut cateva sfaturi si voi doar m-ati criticat. E ilegal sa visezi si eu nu stiam eu?!

| SkyPilot a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

happy Am vazut mai multe raspunsuri recente ale tale si ma intrebam daca esti fata sau baiat. Acum stiu (sau asa cred).

| SkyPilot a răspuns:

Citeste mult, fa-ti cultura generala. Toti scriitorii au.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru SkyPilot):

Sunt fata. Aia din poza-s eu...
Dar nu stiu de ce toata lumea de aici crede ca-s baiat. laughing

| SkyPilot a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

In ce ma priveste, ai avut acum o zi sau doua un raspuns in stilul si cu vocabularul unui baiat happy Nu o lua ca pe o critica.
Sper ca esti mai bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

"resemneaza-te"..."fara sa stie altii"? bravo,,, taie-i" aripile inca dinainte de a incerca macar, esti frustrata si te-nteleg (mai ales daca stau sa ma uit mai bine la poza aia de profil) dar'a la partea cu scrisul, de ex., are timp sa se corecteze, nu asta ar constitui un impediment, ci sfaturile ce servesc un deserviciu. Daca va reusi bravo ei, daca nu, nu ii capat de linie.Dar sa pornesti din start cu asemenea premisii..., nu stiu cu ce te ajuta thinking ca pe user-ul ce a initiat intrebarea de fata clar nu-l ajuta cu nimic.

P.s. da-mi reply daca vrei, dar fa-o in liniste si fara sa stiu eu *adica sterge-l inainte de-a apasa,, trimite"*.

| LoveSleep a răspuns:

Începe cu un blog.