| cezarjunior01 a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa devin scriitoare, am inceput acum cateva zile sa imi scriu viata, care apropo e plina de multe emotii, si chestii. Pot da ca exemplu ca am fugit de acasa, si multa lume ar fi curioasa sa vada ce am facut mai exact, am prieteni adevarati, si o familie dificila, baietti si chestii. as vrea sa public povestea mea undeva, ca daca cumva o citeste cineva si este interesat, as putea ajunge scriitoare. Ce sa fac mai exact? Sfaturi? Va rog, mersi happy

5 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai chestile care le zici tu sunt banale, tinand cont de adevaratele carti cu crime si suspans de genu; se bat parintii mei, tatal meu e agresiv cu mine, sunt drogat, fac trafic de droguri. Cam asta ar trebui sa scrii ca ceea ce ai zis u e o poveste de reviste de femei, ca sa ti se publice cartea trebuie sa ai scoala si sa te duci la o publicatie cum e Humanitas, si sa dai bani sa ti se tipareasca cartea si dupa primesti bani pe ea; partea cu scoala e necesara ca sa nu te ia aia in ras

| cezarjunior01 explică (pentru MineIsLikeABridge):

Pai nu am vrut sa scriu din prima, dar... Tata e un alcolic, e agresiv, iar din cauza la tot ce imi face el, eu am inceput intr-o zi sa ma tai la vene.big grin Nu am vrut sa scriu asta aici din prima laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma gandeam sa imi scriu viata intr-o carte cand voi fi mare. Cel mai bine ar fi sa incepi de acum si sa scrii fiecare parte detaliata. Eu zic sa povestesti mai intai copilaria si adolescenta (daca esti adolescenta), apoi cand te vei face mai mare o sa mai scrii despre ce relatii ai avut, pretenii, certuri etc. E mai bine asa, dupa parerea mea. Sper ca ai inteles ceva laughing.

| Coolgirlexy a răspuns:

Hei,
Sa stii ca eu sunt in aceeasi situatie si daca iti doresti scrie doar chestii interesante si da-le unei edituri. Sau fa altceva fa ca mine, eu mi-am facut un blog, uite viziteaza-l!
http://nouaneplacfilmele.blogspot.ro.

| madylicious a răspuns:

Rabdarea joaca un rol extrem de important in cariera ta. In orice meserie ti-ai alege, e nevoie sa depui 10.000 de ore de munca pentru a deveni bun in ceea ce faci. Vrei sa devii scriitor, e necesar sa iti petreci minim 10.000 de ore scriind. ceea ce vrei sa faci u lorely necesita munca nu gluma! nu poti sa spui pur si simplu ''vreau sa devin scritoare'' sau sa ti expui viata. ca scriitor trebuie sa stii cum sa ti atragi publicul cu amanunte captivante nu doar cu viata ta! eu iti doresc succes si mai gandeste te la ce vrei sa ajungi in viata:*