| ancamihaela12345 a întrebat:

Buna! Sunt nouā aici, sā începem cu începutul. eu nu prea mā dau în vânt dupā cārti pentru cā mi se pāreau plictisitoare asta pentru ca nu era genul meu si nu mi placea ceea ce citesc. Îmi plac astea de psihologie daca ati putea sa-mi recomandati. Am uitat sā mentionez cā sunt a 8a si am 15 ani, si as vrea sa devin scriitoare deoarece îmi place f mult sa mi scriu trāile/sentimentele etc. acum cateva luni m-am apucat si de poezii, ceea ce mai continui si acum. Din alea triste, de suferintā. Dar pot scrie de oricare. Bun atat am avut de zis, ajutati-ma va rog!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda cartea de lb romana si matematica, ca astea doua sunt cele mai importante acum, deoarece urmeaza cel mai important examen din viata ta, cel de evaluare nationala!

Scriitoare poti sa devii mai tarziu, in viata, cand ai timp, ca-i doar un hobby care nu mai valoreaza cine stie ce, in ziua de azi.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca nu prea iti place sa citesti eu iti recomand podcasturile de aici : https://www.youtube.com/@MindArchitect

Răspuns utilizator avertizat