| Belllla a întrebat:

O carte de citit in care cei doi indragostiti sunt nevoiti sa se desparta? Astept titluri si sugestii. Mersi, funda. :*

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Romeo si Julieta.Romanul.

| MadRaven a răspuns:

"Romeo şi Julieta", "Maitreyi". Mie mi-au plăcut, ţi le recomand, mai ales pe a doua.
Spor la citit! (:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Irina Binder- Fluturi (sunt doua volume)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Maitreyi", "Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi" si daca-mi aduc aminte si-n "Adela" cei doi se despart.

| vladv26 a răspuns:

Sub aceeasi stea

| PerfectLife a răspuns:

"Rosu si negru" de Stendhal.

| Gabrielle16 a răspuns:

Martin Eden de Jack London

| AnotherOne02 a răspuns:

Tarzan 1, Tarzan 2. E mult mai complex decat filmul sau desenul animat.winking